Martin Šimek


Narodil jsem se 20. 4. 1992 v Mladé Boleslavi, kde jsem také vyšel ZŠ s rozšířenou výukou jazyků. Také jsem zde odmaturoval na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře. V současnosti studuji druhý ročník na Fakultě humanitních studií na UK v Praze.

Jsem sportovně založený, a proto se od deseti let věnuji závodnímu tancování. Začínal jsem v TK Rytmus Bakov nad Jizerou a postupem času a změnou tanečních partnerek jsem se dostal do tanečního klubu v Praze (STK Praha). V tancích standardních jsem finalistou ve výkonnostní třídě „A“ a v tancích latinskoamerických jsem držitelem mezinárodní třídy „M“. Ve věkové kategorii junioři II jsme se stali dvojnásobnými mistry ČR v družstvech. V kategorii mládež jsem byl v národním týmu ČR jako reprezentant v latinskoamerických tancích. V kategorii mládež jsme se v taneční lize umístili na 2. místě v ČR. Byli jsme finalisty a semifinalisty českých i zahraničních mezinárodních soutěží.

Od roku 2007 jsem tanečníkem v Městském divadle v MB. Dále doučuji studenty všech věkových kategorií v zastoupení agentury „doučovánípraha.cz“. Vyučuji i firmách pro agenturu Sentia. Jelikož můj otec v Mladé Boleslavi zakládal dostihovou dráhu pro chrty a pořádal zde např. i MS v dostizích chrtů, je i toto mým koníčkem od brzkého věku. Také vyučuji společenský tanec, a to jak skupinové semináře, tak i individuální lekce.

Mezi mé záliby patří všechny možné sporty, studium jazyků, cestování, divadlo (jak aktivní, tak i pasivní účast), četba, historie, filmy, příjemná hudba, příroda, výborné jídlo a spoustu dalšího…

Comments are closed.