Vít Bečvář


Narodil jsem se v Praze v létě roku 1985 a hudba mě dlouho provázela pouze pasivně, poslouchal jsem různé žánry a skupiny. Aktivně jsem se jí začal věnovat až před maturitou na gymnáziu a to sice, že jsem se jako samouk učil doma na kytaru.

Shodou okolností jsem se o pár let později místo hraní na kytaru začal věnovat hudebnímu divadlu. Dostal jsem se do amatérského divadelního spolku Black Velvet, který nastudoval dva amatérské muzikály (Krysař, Kleopatra). Zde se také datují mé počátky zpívání.

Začal jsem chodit na individuální hodiny zpěvu a následně jsem v roce 2010 úspěšně složil přijímací zkoušky na konzervatoř v Praze, kde momentálně studuji.

Účinkoval jsem v amatérských muzikálech Krysař (rybář Štěpán) a Kleopatra (Octavian) pod souborem Black Velvet, muzikálu Hamlet (Hamlet) pod souborem D.S. Faux pas, studentských muzikálových představeních souboru Škorně. Dále jsem měl možnost působit ve dvou speciálních představeních pro fanklub divadla Broadway – Kleopatra (Octavian), Angelika (právník Desgrez).

V současné době působím v muzikálu Děti Ráje uváděném v pražské GoJa Music Hall, muzikálu Casanova uváděném na zámku Hluboká nad Vltavou, muzikálu Monte Cristo, věnuji se solovému zpěvu a poprockové skupině Půlrok.

V roce 2010 jsem úspěšně složil magisterské zkoušky na ČVUT v Praze obor radioelektronika.a

Kromě hudby se aktivně věnuji snookeru (1.liga ČR), stolnímu hokeji (1.liga, několikanásobná účast na MČR, vítěž českého poháru 2001) a dalším sportům.

 

Comments are closed.