Marta Sovová


Role: Sestra

 

Narodila se 6. května 1987 v Berouně a vyrůstala v nedaleké obci Otročiněves.
Po ukončení 5. třídy ZŠ byla přijata na Taneční konzervatoř v Praze, kde následující čtyři roky studovala.

V roce 2004 byla přijata na hudebně-dramatický obor Pražské konzervatoře.Jejími   hereckými pedagogy se stali Jana Preissová a Jaroslav Satoranský.
Ve stejné době ji režisér Jiří Pokorný obsadil do představení Gazdina roba v Divadle Na zábradlí. O rok pozdějí v témže divadle nastoupila do představení Perfect days (režie: Alice Nelis).

V roce 2008 získala Cenu publika na Poděbradských dnech poezie za ztvárnění Helenky Součkové z knihy Hrdý Budžes.
Na jaře roku 2009 uspěla při konkurzu v divadle Semafor do obnovené verze hry Kytice. Jiří Suchý jí svěřil postavu Hany v baladě Štědrý den.
V následující sezoně ji Semafor potěšil další spoluprací v představení Dal si růži do polívky.
Ve stejné době začala spolupracovat s divadelní společností Nevítaní, založenou jejími spolužáky z konzervatoře. Tato spolupráce jí přinesla dvě krásné role. Nejdříve postavu Lízy Curryové ve hře Obchodník s deštěm a poté roli narkomanky Julie v představení Noc bláznů ( režie: Michal Hruška).

V roce 2010 dokončila studium na konzervatoři a současně jí režisérka Marie Doležalová svěřila titulní roli Zápalky v autorské hře Zápalka aneb noc v kabaretu, kterou uvedlo Divadlo Na prádle.
Ve stejném divadle ji od podzimu 2011 můžete vidět v roli Isabely Lintonové v dramatizaci románu Na větrné hůrce (režie: Pavel Ondruch).
V lednu 2012 dostala nabídku na hostování ve Východočeském divadle v Pardubicích. Nazkoušela zde představení S cizí dámou v cizím pokoji (režie: Lumír Olšovský). V téže sezoně nazkoušela další představení v Semaforu – v komedii Kam se poděla Valérie ztvárnila postavu Valérie.

Mimo divadlo dostala několik příležitostí také v rozhlase a televizi. V roce 2008 se objevila v jednom z příběhů televizního cyklu Černá sanitka.
Nyní studuje Autorskou žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky a ve volném čase ráda tančí a běhá, nejlépe po lese.

 

Comments are closed.