O muzikálu


Co uděláte, když náhle objevíte staré rodinné tajemství? A co když je to sedm košilí vašich sedmi zapřených a do havranů zakletých bratrů? Půjdete je vysvobodit! A taková cesta nenížádný med – zvláště, když jste tak krásná, nevinná a odhodlaná dívka jako Bohdanka.

havrani-hranice

Na motivech slavné pohádky Boženy Němcové rozžívá hudební skladatel Pavel Trojan Jr. strhující hudební drama pro celou rodinu. Mladí autoři umně kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál. Vzlétněte a poleťte spolu s námi na křídlech hudby nad dech beroucí krajinou pohádkového příběhu o dospívání, lásce a lidských chybách. Harmonie svistu ptačích křídel vás spolu s divukrásným sopránem Bohdanky přenese do svěžího světa, kde pravda a láska stále vítězí nad lží a nenávistí.

Příběh:

Bohdanka se svou ovdovělou matkou žije v osamělém stavení na kraji vesnice. Občas sice slyší podivné zoufalé krákání kol domu poletujících havranů, ale nepřikládá tomu žádný význam. Na rozdíl od její matky, do níž se každý ptačí výkřik zařezává jako osten. A když Bohdanka nalezne sedmero chlapeckých košil, matka se přiznává ke kletbě, kterou ve chvíli slabosti uvrhla na svých sedm synů, kteří se posléze proměnili v havrany. Bohdanka se rozhodne své bratry zachránit a přes nelibost matky odchází z domova vstříc úkolu a tedy i dospění.

 

 

 

Comments are closed.